Gaz płynny – co to takiego?

Gaz płynny, znany również pod nazwą LPG (ang. Liquefied Petroleum Gas) to paliwo zawierające propan lub będące mieszaniną propanu i butanu. W warunkach normalnych znajduje się w stanie lotnym, jednak po sprężeniu i schłodzeniu, przechodzi w stan ciekły. Dzięki temu gaz płynny może być łatwo transportowany i magazynowany w specjalnych butlach lub zbiornikach.

Jego główną zaletą jest wysoka wartość opałowa, czyste spalanie oraz wygoda użytkowania. Gaz płynny jest powszechnie wykorzystywany w gospodarstwach domowych, przemyśle, rolnictwie oraz jako paliwo do samochodów wyposażonych w specjalną instalację.

Jakie zastosowanie ma gaz płynny?

Gaz LPG, dzięki swoim właściwościom, zyskał dużą popularność jako ekologiczne źródło energii, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnych paliw kopalnych. Znajduje zastosowanie w wielu obszarach przemysłu, a także w budownictwie czy ogrodnictwie. Bardzo dużą popularnością cieszy się w gospodarstwach domowych. Gaz płynny to ekologiczne i efektywne źródło zasilania. Wyróżnia się wysoką kalorycznością, czystością spalania oraz stabilnością, która ułatwia regulowanie ognia, a tym samym utrzymanie odpowiedniej temperatury. Wszystko to sprawia, że gaz LPG może być z powodzeniem używany do procesów ogrzewania, suszenia czy gotowania na kuchence lub w piekarniku.

Gdzie kupić wysokiej jakości gaz płynny?

Gaz płynny to bardzo ekonomiczne i wydajne paliwo stosowane w wielu domach i mieszkaniach. Podczas jego użytkowania należy koniecznie zadbać o własne bezpieczeństwo. Jednym z podstawowych warunków jest zaopatrywanie się u sprawdzonych dostawców. AmeriGas oferuje butle napełniane certyfikowanym gazem poddawanym szczegółowym i rygorystycznym badaniom prowadzonym przez niezależne laboratoria. Dzięki temu płomień jest stabilny, bezwonny i nie wydziela dymu. Co więcej, napełniając butle w naszych rozlewniach przeprowadzamy komputerowe testy szczelności dotyczące zarówno samych butli, jak i zaworów. Wybierając ofertę AmeriGas masz gwarancję bezpieczeństwa i wydajności.